כניסת כתב
 
 
הצטרף ככתב
שכחתי סיסמא
 
כתב

מיכל ריינדוביץ , עברית

לפרופיל המלא

מדורים    زوايا
חדשות ואקטואליה   أخبار
ראש גדול   أتحمل المسؤولية
תרבות ואמנות   ثقافة وفنّ
דעות   آراء
חינוך וחברה   تربية ومجتمع
מונעים אלימות   نـَمنع العُنف
מולדתי   موطني
סביבה וטבע   المحيط والطبيعة
אחד על אחד   وجهًا لوجه
נפגשים   لقاء
בידור ופנאי   تسلية وترفيه
ספורט   رياضة
לצעירים בלבד   للشبيبة فقط
   

 
תרבות ואמנות ثقافة وفنّ
 

אשדוד על מפת התרבות בארץ
מאת: מיכל ריינדוביץ אשדוד מקיף ח'
12.05.2013 01:48 מספר כניסות: 590


בחודש אוקטובר 2012 נפתח אמפי פארק ענקי בעיר אשדוד הדרומית. העיר ידועה כבר שנים כעיר בפיתוח מתמיד, מתרחבת ומחדשת. וגם הפעם הקהל האשדודי וסובביו נשארו מרוצים.

ראש עריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי הקצה כ70 מיליון ₪ לפיתוח המתחם החדש "אשדוד ים". המתחם יכלול אגם מלאכותי על שטח של 7000 מ"ר  ופארק ענקי שיכיל כ-50 דונם של דשא אשר נמצאים בבנייה בימים אלה. את חלקו הגדול בפרויקט תופס האמפי פארק תאטרון החדש. האמפי ממקום בסמוך לחוף הקשתות באשדוד בקרבה למרכז העיר.                                                                                                             האמפי החדש מעוצב בדמות קונכייה הבנויה מעלי כותרת פתוחים הפונים אל השמיים כמעיין מפרשים גדולים. האמפי יכול להכיל כ- 9,500 איש (4,500 מקומות ישיבה מקובעים ומתחם דשא ענקי אשר יכול להכיל כ-5000 איש).
את פתיחת האמפי פארק האשדודי חנך בהופעה ענקית שלמה ארצי- מגדולי הזמר הישראלי אשר מילא לא פעם אחת את קיסריה והיכל נוקיה. שלמה ארצי ולהקתו השמיעו לאוזניי הקהל את השירים הגדולים והידועים ביותר של שלמה ארצי, רובם נלקחו מאלבומו החדש "אושר אקספרס". שלמה ארצי, שיתף את הקהל שלא הפסיק להריע ,כי בהופעתו האחרונה באשדוד לפני שלושים שנה מעטים הכירו אותו והופעתו נחלה אכזבה. אך כמו שגלגל מסתובב לו, הפעם שלמה ארצי זכה לקהל אוהב ,מעריך ומעריצים שלא רצו ללכת. ההופעה  שהייתה אמורה להסתיים ב23:00 נמשכה עוד ועוד בגלל הביקוש של הקהל האשדודי.
ההופעה, האווירה והקהל שיצא ממנה מחייך מאוזן לאוזן הוו פתיחה מרעישה לאמפי החדש. דודי מיכאלי בן ה18 הגיע גם הוא להופעה לשמוע את אחד מזמריו האהובים, "ההופעה הייתה אדירה, ארוכה ,מפנקת ופשוט מעוררת חושים. ארצי נתן מכל הטוב שלו ולא אכזב לרגע. רבים התבאסו על המלחמות עם הסדרנים שלא נתנו לעמוד, ההופעה יכלה לתפוס יותר פתיחות אם הקהל היה קם ממקומו לרקוד או למחוא כפיים בעמידה. " בנוסף לזאת מוסיף דודי כי הגושים הרחוקים של הכיסאות היו נורא רחוקים מהבמה מה שלא נתן לאנשים היושבים רחוק את ההנאה המרבית. מיכאלי ועוד רבים שהיו בפתיחת הבכורה אמרו שזאת קידמה ענקית לעיר ויחזרו עוד פעמים רבות להופעות איכותיות.
בינתיים נשאר לקוות שההופעה הביאה איתה פידבקים חיובים ואולי אף הערות בונות שיעזרו לעיר לגדול ולהתפתח. אפשר לומר שאשדוד עלתה על מפת התרבות בארץ ומכאן השמיים הם הגבול.
הגנה על פרטיות תנאי שימוש אודות צור קשר